پیاده سازی سیستم تایید هویت مبتنی بر بلاک چین

هویت دیجیتال به عنوان یک نمایش مجازی از اطلاعات شخصی شما عمل می کند و در حقیقت کلید تأیید حضور آنلاین شما می باشد. هویت مجازی به شما این امکان را می دهد که هنگام ورود به حساب ایمیل خود یا انجام تراکنش های آنلاین امن بدون ارائه مدارک هویتی فیزیکی مانند گذرنامه یا کارت اعتباری، صحت خود را تأیید کنید. نقض داده ها یکی از مهم ترین چالش های هویت دیجیتال محسوب می شود. به همین دلیل تالی تلاش می‌کند با مدیریت هویت‌ها به کمک فناوری بلاک چین، این مشکل را حل کند تا به طور شفاف از داده ها در برابر کلاهبرداران محافظت شود.

تیــــم تــــالی

نظام های هویت سنتی کنونی پراکنده، ناامن و انحصاری هستند. ما در تالی به کمک راه حل های بلاک چینی با ارائه زیرساخت‌های یکپارچه، قابل تعامل و امن، همراه با مزایای قابل توجه برای شرکت‌ها، کاربران و سیستم‌های مدیریتی IoT، مدیریت و ذخیره‌سازی ایمن‌تر هویت دیجیتال را امکان‌پذیر می‌سازیم. تیم تالی در مرزهای فناوری بلاک چین پیشگام است و از آن در جهت هدایت و موفقیت کسب و کار شما استفاده می کند.

مزایای سیستم تایید هویت مبتنی بر بلاک چین

نظام های هویت سنتی کنونی پراکنده، ناامن و انحصاری هستند. بلاک چین با ارائه زیرساخت‌های یکپارچه، قابل تعامل و امن، همراه با مزایای قابل توجه برای شرکت‌ها، کاربران و سیستم‌های مدیریتی IoT، مدیریت و ذخیره‌سازی ایمن‌تر هویت دیجیتال را امکان‌پذیر می‌سازد. در فرآیند احراز هویت مبتنی بر بلاکچین، شفافیت داده‌ها با کمک دفتر کل توزیع‌شده تضمین می‌شود و همچنین نهادها به اطلاعات دقیق و به‌روز دسترسی خواهند داشت. کاهش احتمال کلاه‌برداری، جعل هویت و تخلف‌های مالی نیز از مزایای دیگر استفاده از فناوری بلاکچین در احراز هویت اشخاص محسوب می‌شود.

امنیت و شفافیت

همه داده‌ها در یک سیستم واحد قابل دسترسی خواهند بود و تقلب و فریب را در همه سطوح، از ثبت نام کودک در مهدکودک تا سرقت هویت، به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند.

بازده زمانی

فرآیندهای ثبت نام در همه جا سریعتر و کمتر مستعد خطاهای انسانی می شوند و در زمان صرف شده برای پردازش داده ها صرفه جویی می شود.

صرفه جویی در هزینه

شرکت‌ها برای وارد کردن و تأیید داده‌ها به کل بخش‌های انطباق نیاز نخواهند داشت. این حجم کار عملیاتی کاهش می یابد.

راحتی کاربر

 در اروپا یا آمریکا، ثبت نام بانک ممکن است هفته ها طول بکشد، که شامل تأیید اسناد و بررسی سوابق، به ویژه برای شهروندان خارجی است. این باعث تاخیر ماه ها می شود. هویت دیجیتال می‌تواند این ناراحتی را کاهش دهد و ثبت‌نام فوری در سطوح پایین‌تر و پردازش سریع‌تر برای دسترسی به داده‌های سطح بالا را امکان‌پذیر می‌سازد.

شناسایی مخاطب هدف

اولین قدم در توسعه سیستم مدیریت هویت مبتنی بر بلاک چین، شناسایی مخاطبان هدف است. درک اینکه چه کسی از این سیستم استفاده می کند و از آن سود می برد بسیار حیاتی است. به طور معمول، مخاطبان هدف شامل :کاربران فردی. این افراد از این سیستم برای دسترسی ایمن به خدمات، اسناد دیجیتال و تراکنش ها استفاده خواهند کرد.

کسب و کار. سازمان‌هایی که ممکن است بخواهند سیستم را برای احراز هویت کارکنان، ورود مشتری و اشتراک‌گذاری امن داده‌ها یکپارچه کنند.

سازمان های دولتی. نهادهایی که به دنبال بهبود خدمات شهروندان، ساده‌سازی تأیید هویت و حفاظت از داده‌های حساس هستند.

انتخاب پلتفرم مناسب

این ویژگی ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تأیید هویت غیرمتمرکز : استفاده از بلاک چین برای تایید و اعتبارسنجی ایمن هویت کاربران بدون یک مرجع مرکزی مهم است.

هویت خودمختار: شما باید به کاربران اجازه دهید تا بر اطلاعات هویتی خود کنترل داشته باشند و در صورت نیاز به آنها دسترسی بدهید.

حریم خصوصی و امنیت: اجرای اقدامات رمزگذاری قوی و امنیت سایبری برای محافظت از داده های کاربر یک امر ضروری است.

قابلیت همکاری: باید اطمینان حاصل کنید که سیستم می تواند به طور یکپارچه با پلتفرم ها و خدمات موجود یکپارچه شود.

.

کاهش جعل محصولات

محصولات استفاده از بلاک چین در سیستم های زنجیره تامین به مقابله با جعل کمک می کند و اعتماد مشتریان را ایجاد می کند. ما راه حل های زنجیره تامین بلاک چین را توسعه می دهیم تا به کسب و کارها کمک کنیم تا از فعالیت های غیرقانونی اجتناب کنند و اصالت محصولات را شناسایی کنند

چرا باید تالی را به عنوان توسعه دهنده سیستم تایید هویت مبتنی بر بلاک چین برگزینید؟

کارشناسان آموزش دیده و تایید شده

راه حل های مختص کسب و کار شما

استفاده از ابزار و تکنولوژی مدرن

صرفه جویی در هزینه(بدون هزینه پنهان)

فرآیند کاملا شفاف

رضایت مشتری

مزایای سیستم تایید هویت مبتنی بر بلاک چین

نظام های هویت سنتی کنونی پراکنده، ناامن و انحصاری هستند. بلاک چین با ارائه زیرساخت‌های یکپارچه، قابل تعامل و امن، همراه با مزایای قابل توجه برای شرکت‌ها، کاربران و سیستم‌های مدیریتی IoT، مدیریت و ذخیره‌سازی ایمن‌تر هویت دیجیتال را امکان‌پذیر می‌سازد. در این روش فرآیند احراز هویت مبتنی بر بلاکچین، شفافیت داده‌ها با کمک دفتر کل توزیع‌شده تضمین می‌شود و همچنین نهادها به اطلاعات دقیق و به‌روز دسترسی خواهند داشت. کاهش احتمال کلاه‌برداری، جعل هویت و تخلف‌های مالی نیز از مزایای دیگر استفاده از فناوری بلاکچین در احراز هویت اشخاص محسوب می‌شود.

امنیت و شفافیت

همه داده‌ها در یک سیستم واحد قابل دسترسی خواهند بود و تقلب و فریب را در همه سطوح، از ثبت نام کودک در مهدکودک تا سرقت هویت، به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند.

بازده زمانی

فرآیندهای ثبت نام در همه جا سریعتر و کمتر مستعد خطاهای انسانی می شوند و در زمان صرف شده برای پردازش داده ها صرفه جویی می شود.

صرفه جویی در هزینه

شرکت‌ها برای وارد کردن و تأیید داده‌ها به کل بخش‌های انطباق نیاز نخواهند داشت. این حجم کار عملیاتی کاهش می یابد.

راحتی کاربر

 در اروپا یا آمریکا، ثبت نام بانک ممکن است هفته ها طول بکشد، که شامل تأیید اسناد و بررسی سوابق، به ویژه برای شهروندان خارجی است. این باعث تاخیر ماه ها می شود. هویت دیجیتال می‌تواند این ناراحتی را کاهش دهد و ثبت‌نام فوری در سطوح پایین‌تر و پردازش سریع‌تر برای دسترسی به داده‌های سطح بالا را امکان‌پذیر می‌سازد.

بلاکچین پاسخی مناسب برای تغییر در فرآیندهای احراز هویت دیجیتال است. تغییرناپذیری اطلاعات، شفافیت، دسترسی ایمن و به‌روز به اطلاعات کاربر از مزایای اصلی بلاکچین است که در احراز هویت دیجیتال مفید خواهد بود.

به این طریق سازمان‌ها می‌توانند از یک منبع موثق برای دسترسی به اطلاعات کاربران و درک بهتر فعالیت‌های آنان کمک بگیرند و کاربران نیز لازم نیست زمان و انرژی خود را برای فرآیندهای تکراری احراز هویت در نهادهای مختلف هدر بدهند.

با کمک این روش فرآیند احراز هویت دیجیتال یک مرحله‌ای شده و پیچیدگی‌ها به حداقل می‌رسد. داده‌ها درون شبکه ایمن و غیرقابل تغییر خواهند بود. همچنین با کمک دفتر کل توزیع‌شده شفافیت داده‌ها نیز تضمین خواهد شد. در این شبکه غیرمتمرکز دسترسی شخص ثالث به اطلاعات تنها با تأیید ذینفعان خواهد بود و دسترسی غیرمجاز محدود خواهد شد. همچنین نهادها به اطلاعات دقیق دسترسی خواهند داشت و ارتباط میان بازیگران صنعت نیز شفاف‌تر خواهد شد. در این مدل احتمال کلاه‌برداری، جعل هویت و تخلف‌های مالی نیز کم‌تر می‌شود.

برای پیاده‌سازی مدل احراز هویت دیجیتال مبتنی بر بلاکچین استفاده از زنجیره‌بلوک خصوصی مجوز محور پیشنهاد می‌شود. این مدل علاوه بر کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت عملیات و همچنین کاهش ریسک برای کسب‌وکارها را به همراه خواهد داشت.

 

در سطح دوم سازمان‌ها و کسب و کارهای مرتبط با هم به ساده‌ترین شکل ممکن می‌توانند از اطلاعات هویتی که در شبکه احراز و تایید شده‌اند استفاده کنند و هزینه‌های سازمانی خود را کاهش دهند. تنها کافیست فرایند احراز و تایید هویت یک مرتبه انجام شده باشد تا مورد تایید سایر نهادها قرار گیرد.

در سطح ملی نیز می‌توان از احراز هویت دیجیتال مبتنی بر بلاکچین بهره برد. تصور کنید تمامی اطلاعات هویتی افراد جامعه در کنار اطلاعات تحصیلی، اسناد مالی، داده‌های درمانی و … به صورت یک‌پارچه در زنجیره‌بلوک ذخیره شود و در مواقع لزوم با اجازه کاربر در اختیار نهادهایی مانند سازمان اوقاف یا سازمان آمار قرار گیرد. تسهیل فرآیندها و خودکار‌سازی و هوشمندسازی آنها از دیگر فواید پیاده‌سازی فرایند احراز هویت دیجیتال در سطح ملی است.

با این روش اطلاعات هویتی بدون اتکا به نهاد مرکزی غیرمتمرکز به‌صورت ایمن و غیرقابل دست‌کاری در شبکه ذخیره می‌شود. می‌توان از قراردادهای هوشمند برای به‌روز نگهداری اطلاعات استفاده کرد و به کمک ابزارهای ترجمه این مدارک را حتی برای استفاده رسمی در سطح بین‌المللی ترجمه نمود. همچنین در این روش خطای انسانی به صفر خواهد رسید.

این طرح در سه سطح درون‌سازمانی، میان سازمانی و ملی قابل پیاده‌سازی است. در ساده‌ترین حالت بنگاه‌های مختلف مرتبط با یک هلدینگ مالی را در نظر بگیرید که با این روش می‌توانند فرایند احراز هویت دیجیتال را تنها در یک مرحله انجام دهند. به عنوان مثال با افتتاح حساب در یک بانک خاص می‌توانید از خدمات بورس و بیمه آن مجموعه نیز استفاده کنید بدون انکه مجبور باشید اقدامات احراز هویت دیجیتال را دوباره انجام دهید.

توسعه دهندگان تالی ارائه دهنده راه حل های بلاک چینی می باشد:

مجموعه تالی آماده دریافت درخواست ها و نیازهای کسب و کار شما می باشد.

را های ارتباطی ما:

متخصصان فناوری بلاک چین تالی مشتاقانه با ارائه پشتیبانی های فنی همراه شما خواهند بود.