پیاده سازی سیستم رای گیری مبتنی بر بلاک چین

سیستم های رای گیری در همه سطوح و در همه سناریوها وجود دارد. ممکن است برای انتخاب یک بخشدار مدرسه یا انتخاب رئیس جمهور یک کشور استفاده شود. پیچیده ترین سیستم های رای گیری اغلب توسط دولت برای حمایت از رای دادن به عنوان یک فعالیت دموکراتیک اساسی استفاده می شود. روش‌های رای‌گیری دیجیتال اکنون برای غلبه بر چالش‌های پیش روی رای‌گیری کاغذی استفاده می‌شود، اما یک نقص واحد در این سیستم اغلب می‌تواند باعث تقلب گسترده در آرا شود. یک سیستم رأی گیری غیرمتمرکز با استفاده از بلاک چین می تواند ابزاری امن برای خصوصی، ایمن و یکپارچه نگه داشتن فرآیند ارائه دهد. اهمیت بلاک چین برای سیستم رای گیری الکترونیکی یک بلاک چین هرگز یک نقطه شکست ندارد زیرا بین چندین گره توزیع شده است. این همان چیزی است که سیستم های رای گیری مبتنی بر بلاک چین را در برابر حملات سایبری، انکار سرویس و حذف پایگاه داده انعطاف پذیرتر می کند. فناوری بلاک چین یک راه حل ایده آل برای اکوسیستم رأی گیری است زیرا تغییرناپذیری داده ها را ارائه می دهد. این بدان معنی است که پس از ایجاد یک رکورد، ایجاد هرگونه تغییر بدون باقی ماندن ردی غیرممکن است. در یک سیستم رأی گیری، این پروتکل خطر هرگونه دستکاری را که می توان در نتایج رأی گیری انجام داد، از بین می برد. دولت‌ها اکنون می‌توانند از زنجیره بلوکی در فرآیند رای‌گیری برای کاهش مداخلات انسانی استفاده کنند. این نه تنها سرعت شمارش آرا را افزایش می دهد، بلکه خطر تقلب و خطاهای انسانی را نیز کاهش می دهد. در مقایسه با سایر راه حل های پرطرفدار رأی گیری الکترونیکی، یک پلت فرم رأی گیری مبتنی بر بلاک چین تأیید نتایج و انجام ممیزی را آسان تر می کند. پلتفرم رای گیری مقاوم در برابر دستکاریو تغییر تالی  به جامعه شما اجازه می دهد تا رای خود را به صورت ناشناس به صندوق بیندازد و تأیید کند که آن رای درست شمارش شده است.

چالش های سیستم رای گیری سنتی

انتخابات جایگاه مهمی در یک حکومت دارد زیرا مستقیماً آینده یک کشور را تعیین می کند. یک نگرانی بسیار جدی کشور های بزرگ عدم اعتماد جامعه به سیستم های انتخاباتی فعلی است.در اینجا به چند مشکل دیگر که بخش دولتی با آن مواجه است اشاره می شود:

آسیب پذیری امنیتی

 سیستم های رای گیری کنونی در برابر هک و سایر اشکال دستکاری آسیب پذیر هستند که می تواند یکپارچگی نتایج انتخابات را به خطر بیندازد.

عدم شفافیت

برخی از سیستم‌های رای‌گیری غیرشفاف هستند و ممیزی آن دشوار است، بنابراین اطمینان از شمارش دقیق آرا دشوار است.

محرومیت از رای دهندگان

برخی از سیستم‌های رای‌گیری می‌توانند رای دادن را برای برخی از افراد، از جمله افراد دارای معلولیت، افرادی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و کسانی که نمی‌توانند از محل کار مرخصی بگیرند و به پای صندوق‌های رای بروند دشوار کند.

تکنولوژی منسوخ شده

برخی از سیستم‌های رای‌گیری از فناوری قدیمی یا ناکارآمد استفاده می‌کنند که می‌تواند منجر به صف‌های طولانی، نتایج با تاخیر و مشکلات دیگر شود.

تعصب حزبی

نگرانی‌هایی وجود دارد که برخی از سیستم‌های رأی‌دهی به گونه‌ای طراحی یا اداره می‌شوند که به نفع یک حزب سیاسی نسبت به دیگری باشد که ای موضوع می‌تواند اعتماد عمومی را به روند انتخابات کاهش دهد.

اطلاعات نادرست و تبلیغات

ا با افزایش رسانه‌های اجتماعی و دیگر پلتفرم‌های آنلاین، این نگرانی وجود دارد که اطلاعات و تبلیغات نادرست به گونه‌ای منتشر شود که مشروعیت نتایج انتخابات را تضعیف کند.

عدم استاندارد سازی

استان ها و حوزه های قضایی مختلف از سیستم های رأی گیری متفاوتی استفاده می کنند که می تواند منجر به سردرگمی و ناهماهنگی در نحوه برگزاری انتخابات شود.

فقدان برنامه های اضطراری

ف برخی از سیستم های رای گیری در مواقع اضطراری، مانند بلایای طبیعی یا حملات سایبری برنامه های اضطراری مناسبی ندارند.

مزایای به کارگیری بلاک چین در فرآیندهای رای‌‌‌‌ گیری

استفاده از بلاک چین برای سیستم های رای گیری الکترونیکی ضمن ایجاد اعتماد به نتایج انتخابات و کاهش هزینه ها می تواند به اطمینان از دقت، امنیت و دسترسی به فرآیند انتخابات کمک کند در ادامه با برخی از مزیت های سیستم رای گیری بلاک چینی آشنا خواهید شد:

عدم تمرکز

سوابق رای گیری را در چندین گره توزیع کنید و اطمینان حاصل کنید که هیچ نهاد واحدی سیستم رای گیری را برای جلوگیری از دستکاری، تقلب و سایر اشکال دستکاری کنترل نمی کند.

شفافیت

برای اطمینان از اینکه نتایج انتخابات دقیق است و می تواند توسط هر کسی تأیید شود، یک سوابق شفاف و بدون دستکاری از هر رأی صادر شده در انتخابات ارائه دهید.

امنیت

با استفاده از بلاک چین برای سیستم های رای گیری، دولت ها می توانند اطمینان حاصل کنند که نتایج انتخابات در برابر مداخلات خارجی محافظت می شود.

دسترسی

طراحی سیستم های رای گیری قابل دسترسی برای همه رای دهندگان، صرف نظر از موقعیت فیزیکی یا توانایی آنها موجب افزایش مشارکت رای دهندگان خواهد شد و اطمینان حاصل کند که هر رای اهمیت دارد.

بهره وری

روند رای گیری را با کاهش نیاز به شمارش دستی آرا و سایر وظایف اداری برای اطمینان از نتایج سریع و دقیق انتخابات ساده کنید.

قرارداد های هوشمند

از قراردادهای هوشمند خودتنظیمی برای خودکارسازی و اجرای قوانین و مقررات رأی گیری استفاده کنید و فرآیند رأی گیری را کارآمدتر و شفاف تر کنید.

تیــــم تــــالی

برای طراحی و توسعه یک سیستم رای گیری سفارشی مبتنی بر بلاک چین که نیازها و الزامات خاص دولت شما را برآورده می کند، با ما همکاری کنید. ادغام و پیاده سازی یک بلاک چین با استفاده از سیستم ها و زیرساخت های دولتی موجود. خدمات آموزشی و پشتیبانی مشترک ما می تواند به مقامات و کارمندان دولتی کمک کند تا نحوه استفاده موثر از سیستم های رای گیری بلاک چین را بیاموزند.تیم تالی در مرزهای فناوری بلاک چین پیشگام است و از آن در جهت هدایت و موفقیت کسب و کار شما استفاده می کند.

چرا باید متخصصان تالی را جهت دریافت راه حل های بلاک چینی کسب و کار خود انتخاب نمایید؟

کارشناسان آموزش دیده و تایید شده

راه حل های مختص کسب و کار شما

استفاده از ابزار و تکنولوژی مدرن

صرفه جویی در هزینه(بدون هزینه پنهان)

فرآیند کاملا شفاف

رضایت مشتری

توسعه دهندگان تالی ارائه دهنده راه حل های بلاک چینی می باشند:

مجموعه تالی آماده دریافت درخواست ها و نیازهای کسب و کار شما می باشد.

را های ارتباطی ما:

متخصصان فناوری بلاک چین تالی مشتاقانه با ارائه پشتیبانی های فنی همراه شما خواهند بود.