پیاده سازی بلاک چین عمومی و خصوصی  

امروزه بلاک چین به یک بخش ضروری  هر کسب و کاری تبدیل شده است. صنایعی مانند بانکداری، مراقبت های بهداشتی، زنجیره تامین، حمل و نقل و غیره به دنبال فناوری بلاک چین هستند تا کسب و کار خود را بدون ریسک، تغییرناپذیر، شفاف کنند و کسب و کار خود را به سطح بالاتری ببرند. برخی از کسب‌وکارها می‌خواهند اطلاعاتشان با هر کاربر در شبکه به اشتراک گذاشته شود، در حالی که برخی دیگر از کسب‌وکارها می‌خواهند اطلاعات آنها به تنهایی با کاربران خاصی به اشتراک گذاشته شود. اگرچه بلاک چین یک فناوری واحد است، اما برای برآورده کردن الزامات حفظ حریم خصوصی تجارت، بلاک چین عمومی و خصوصی پدیدار شد.بلاک چین عمومی یک شبکه باز است که در آن هر شخصی قادر است بخواند، بنویسد یا به شبکه بلاک چین عمومی بپیوندد و از آنجایی که هیچ مرجع مرکزی وجود نخواهد داشت، داده های موجود در شبکه تغییر ناپذیر می شوند.بلاک چین خصوصی شبکه ای است که توسط یک نهاد یا سازمان اداره می شود و دسترسی به بلاک چین را برای کاربران خاصی محدود می کند. بلاک چین خصوصی می تواند داده ها را با کاربران خاصی به اشتراک بگذارد بدون اینکه آن را برای همه عمومی کند. تالی  دارای تجربه گسترده‌ای در توسعه بلاک چین برای انواع مختلف صنایع در سراسر جهان است. با تخصص در بلاک چین، ما در تالی در جهت توسعه بلاک چین عمومی یا خصوصی، بر اساس الزامات کسب و کار شما، تخصص داریم تا فرآیند کسب و کار شما را به طور موثر ساده کنیم.

تفاوت بلاک چین های عمومی و خصوصی

هر دو، بلاک چین عمومی و خصوصی از بسیاری جهات شبیه به هم هستند، در حالی که در عملکردهای خاص متفاوت هستند.                                                            قبل از انتخاب نوع بلاک چین که مناسب کسب و کار شماست، با تفاوت های این دو نوع بلاک چین آشنا شوید:

تمرکز

بلاک چین های  عمومی، شبکه بلاک چین غیرمتمرکز است و توسط یک نهاد واحد کنترل نمی شود، در حالی که در بلاک چین خصوصی، یک نهاد یا سازمان ، کنترل شبکه بلاک چین را در اختیار خواهد داشت.

حریم خصوصی

از آنجایی که بلاک چین عمومی با همه افراد در شبکه به اشتراک گذاشته می شود؛ حریم خصوصی وجود ندارد و برای تبلیغات انبوه مناسب است؛ امّا از آنجایی که داده ها در بلاک چین خصوصی با کاربران خاصی به اشتراک گذاشته می شود؛ حریم خصوصی بیشتری دارد و برای به اشتراک گذاشتن اسرار تجاری مناسب است.

محدودیت اعضا

در بلاک چین عمومی هیچ محدودیتی برای اعضا وجود ندارد؛ هر کسی می تواند به شبکه بلاک چین بپیوندد و عضو شود؛ در حالی که در شبکه بلاک چین خصوصی، دسترسی به عضویت در شبکه به کاربران خاصی محدود می شود.

اشتراک گذاری اطلاعات

در یک بلاک چین عمومی، اطلاعات با همه افراد در شبکه به اشتراک گذاشته می شود؛ امّا در  بلاک چین خصوصی، می توانید کاربرانی را که  می توانند به اطلاعات موجود در شبکه دسترسی داشته باشند، کنترل کنید.

مزایای بلاک چین عمومی

بلاک چین عمومی نوعی از بلاک چین است که در آن، هر کسی که الگوریتم رمزنگاری را حل کند، می تواند به شبکه بلاک چین شما بپیوندد و داده ها را در شبکه مشاهده یا به اشتراک بگذارد. 

در یک بلاک چین عمومی، اطلاعات با همه افراد در شبکه به اشتراک گذاشته می شود.

مزایای بلاک چین خصوصی

بلاک چین خصوصی نوعی از بلاک چین است که در آن دسترسی، به کاربران خاصی محدود می شود. اگر می خواهید اطلاعات خود را با افراد زیادی در سازمان به اشتراک بگذارید، نه با همه، بلاک چین خصوصی به کسب و کار شما کمک می کند. مزایای استفاده از بلاک چین خصوصی در تجارت شما به صورت مقابل است:

داده ها در شبکه عمومی به اشتراک گذاشته نمی شوند

افزایش حریم خصوصی

رکورد تغییرناپذیر

کنترل و مدیریت کاربران

خطر ضرر را کاهش دهید

بدون هزینه اضافی و صرفه جویی در زمان پردازش

امنیت را دو برابر کنید

بهبود کارایی و بدون دستکاری

سریعتر از بلاک چین عمومی

ایجاد اعتماد بین سرمایه گذاران

تیــــم تــــالی

ما در تالی  با استفاده از تجربه طولانی مدت خود در زمینه توسعه فناوری بلاک چین در صنایع مختلف قادر هستیم بلاک چین عمومی یا خصوصی را در مدت زمان مشخص شده تکمیل کنیم. توسعه دهندگان با تجربه تالی حتی پس از استقرار بلاک چین در شبکه اصلی، پشتیبانی سرتاسری پروژه توسعه بلاک چین مدنظر را  نیز ارائه می دهند .

چرا باید متخصصان تالی را جهت دریافت راه حل های بلاک چینی کسب و کار خود انتخاب نمایید؟

کارشناسان آموزش دیده و تایید شده

راه حل های مختص کسب و کار شما

استفاده از ابزار و تکنولوژی مدرن

صرفه جویی در هزینه(بدون هزینه پنهان)

فرآیند کاملا شفاف

رضایت مشتری

توسعه دهندگان تالی ارائه دهنده راه حل های بلاک چینی می باشد:

مجموعه تالی آماده دریافت درخواست ها و نیازهای کسب و کار شما می باشد.

را های ارتباطی ما:

متخصصان فناوری بلاک چین تالی مشتاقانه با ارائه پشتیبانی های فنی همراه شما خواهند بود.