پیاده سازی سرویس بیمه در بستر بلاک چین  

باتوجه به اینکه صنعت بیمه دارای مشکلات و چالش هایی از جمله مسائل امنیتی و حریم خصوصی می باشد تالی به کمک  فناوری بلاک چین، بسیاری از زیرساخت های منسوخ و ناکارآمد بیمه فعلی را دستخوش تحول کرده و ثبت و ضبط داده ها ،تراکنش ها،فرایندها یا اعتبار سنجی و احراز هویت و حتی راهکارهای پرداختی و قیمت گذاری در صنعت بیمه را بازطراحی و بازسازی کرده و به نحوی غیرقابل باور تغییر میدهد.

چالش های صنعت بیمه

اعتماد

طبق گزارش ها مردم با شرکت های بیمه مشکل اعتماد دارند. عمدتاً به این دلیل که یا از نظر مالی ناپایدار می شوند یا درگیر توطئه هایی در پشت مشتریان می باشند. این مورد اغلب منجر به تعطیلی ناگهانی سازمان می شود.

 

امنیت

 نه تنها بیمه، بلکه هر سرور متمرکزی در معرض نقض داده ها قرار می گیرد. با توجّه به اینکه  بخش بیمه ، با پول و اطلاعات خصوصی میلیون‌ها مشتری سروکار دارد؛ وقت آن است که سازمان‌ها ، پروتکل‌های امنیتی خود را موشکافی و تقویت کنند.

خطای دستی

منابع ضعیف نیروی انسانی، آموزش ناکارآمد  و وعده های دروغین از جمله دلایلی هستند که منجر به خطاهای دستی متعدد در فرآیند کاری مربوط به مدیریت داده ها می شوند و منجر به تلفات زندگی می شوند.

مزایای صنعت بیمه مبتنی بر بلاک چین

کاهش هزینه

بلاک چین پرداخت‌های بین طرفین برای خسارت را خودکار می‌کند و در نتیجه هزینه‌های اداری را برای شرکت‌های بیمه کاهش می‌دهد. همواره صنعت بیمه درپذیرش رویکردهای جدید و کارآمدتر با سرعت پایینی عمل می کند؛ بلاک چین می تواند مزیت های بسیاری را برای شرکت ها و مشتریان فراهم کند.

 

اتوماسیون

امروزه به دلیل اینکه بسیاری مدارک ازجمله اطلاعات ضروری بیمه گزاران و ادعاهای صورت گرفته از سوی آن هابه صورت دستی و غیر خودکار جمع آوری می شود؛ فرآیند ارزیابی و پرداخت خسارات با مشکلات زیادی رو به رو است و دچار خطای زیادی می شود؛ از این رو نیازمند همکاری بین واحدهای مختلف است.

شفافیت

واقعیت نگران کننده نفوذ سیاسی، در اکثر شرکت های بیمه یافت می شود. یک انسان عادی نمی تواند جلوی این ، موضوع را بگیرد. همچنین، عوامل خارجی مانند کالاهای طبیعی گاهی اوقات می‌توانند سازمان را بی‌ثبات کنند و کاربران آن نمی‌دانند که آیا پس از فاجعه تحت پوشش قرار می‌گیرند یا خیر.

کاربرد بلاک چین در شاخه های مختلف صنعت بیمه

اتومبیل

امروزه در بسیاری از کشورها آمار تقلبات در کیلومترشمار خودروها رو به افزایش است.به این صورت که با دستکاری کیلومترشمار، هرکسی می­تواند خودرو را جدیدتر و با استهلاک کمتری نشان دهد؛ در نتیجه مشتریان مبلغ بیشتری را نسبت به ارزش واقعی خودرو پرداخت می­کنند. البته دولت ها تلاش می­کنند تا با محاسبه مسافت هایی که خودرو به صورت ایمن پیموده است با این مسئله مقابله کنند؛ اما این کافی نیست. در عوض می توان کیلومترشمارهای معمولی خودروها را با عناصر هوشمندی که به اینترنت متصل می شوند و مسافت خودروها را در بلاک چین ثبت می کنند تعویض کرد. این کار یک مدرک امنیتی و دیجیتالی برای هر خودرو ایجاد می­کند و از آنجا که از زنجیره بلوکی استفاده می شود امکان دستکاری داده ها برای هیچ کس نیست و تنها هرکسی می­تواند تاریخچه وسایل نقلیه را جستجو و مشاهده کند. در واقع این مورد قبلا در آزمایشگاه بوش پرورش داده شده و در حال حاضر نیز در حال آزمایش بر روی 100 ماشین در آلمان و سوئیس می باشد. با این کار می توان از وقوع بسیاری از تقلبات در بیمه های اتومبیل از قبیل محاسبه حق بیمه بر اساس کارکرد جعلی ماشین جلوگیری کرد. همچنین با ارزیابی اطلاعات صاحب بیمه‌نامه (از جمله اطلاعات مالی، سلامت و سابقه بیمه) می‌توان پوشش بیمه‌ای خاصی را به هر فرد ارایه کرد. شاید حتی بتوان در صورت اطمینان از صحت و سقم اطلاعات ثبت شده در بلاک چین به ازای هر کیلومتر رانندگی مشتری با خودرو و بر اساس مجموعه‌ای از متغیرهای مربوط به ریسک، ارزش بیمه مذکور را تغییر داد. بلاک چین می‌تواند همه این کارها را به صورت آنی به انجام رساند.

.

بیمه های درمانی و پزشکی

مشکل بزرگی که در سیستم های پزشکی و درمان کنونی وجود دارد، عدم همکاری بین اجزای مختلف سیستم می­ باشد. مثلا چنانچه فردی به بیمارستان دیگری برود و از بیمارستان قبلی خود بنا به دلایلی استفاده نکند؛ در این حالت سوابقش در بیمارستان جدید صفر است و باید همه تست ها و کار های لازم دوباره انجام شود که در این میان وقت و پول فراوانی هدر می رود. حال تصور کنید که سوابق و تاریخچه پزشکی این بیمار بر روی سیستم بلاکچین ذخیره شده باشد؛ در این حالت همه سوابق بیمار فورا در دسترس است و پزشکان، پرستارها، داروسازها و غیره به آن دسترسی خواهند داشت زیرا بلاکچین عمومی و در معرض دید همگان است. نظارت و مدیریت دسترسی به اطلاعات بلاکچین از طریق قرارداد های هوشمند صورت خواهد گرفت که این قرارداد ها به صورت کد نوشته شده اند و در بلاکچین قرار دارند. زمانی که عمل جدیدی گزارش می شود، این قرارداد ها به طور خودکار اجرا می شوند. مثلا وقتی که بیمار اجازه دسترسی دکتر به داده ها را می­دهد، قرارداد های هوشمند خودکار شروع به کار کرده و این اجازه را فراهم می­ آورند. بلاک چین این امکان را به فعالان نظام سلامت و شرکت‌های بیمه می‌دهد که به جای ذخیره سوابق بیماران در پایگاه‌های داده‌ی مجزا، آن را به صورت رمزنگاری شده بر روی دفتر کل توزیع شده قرار دهند. اطلاعات حساس بیمار بر روی این شبکه قرار نمی‌گیرد و سایر اطلاعات مورد نیاز برای تعامل میان بیمه‌ها، بیمارستان‌ها و پزشکان به شکل کدگذاری‌شده روی بلاک چین قرار می‌گیرد. هر گاه تغییری بر روی یک سند اعمال می‌شود، این تغییر بر روی دفتر کل توزیع شده نیز اعمال می‌شود. در نتیجه، شرکت‌های بیمه و نیز فعالان حوزه سلامت می‌توانند به آن دسترسی یابند. بلاک چین همچنین امکان دسترسی محدود را نیز فراهم می‌سازد. به این ترتیب امکان جستجوی بدون نام بیمار نیز فراهم می‌شود.

تیــــم تــــالی

تالی در مرزهای فناوری بلاک چین پیشگام است و از آن در جهت هدایت و موفقیت کسب و کار شما استفاده می کند.مجموعه ما به کمک کارشناسان و توسعه دهندگان بلاک چینی  خود خدمات و سرویس های  بیمه  مبتنی بر بلاک چین ارائه  میدهد.

چرا باید تالی را به عنوان توسعه دهنده صنعت بیمه مبتنی بر بلاک چین انتخاب نمایید؟

کارشناسان آموزش دیده و تایید شده

راه حل های مختص کسب و کار شما

استفاده از ابزار و تکنولوژی مدرن

صرفه جویی در هزینه(بدون هزینه پنهان)

فرآیند کاملا شفاف

رضایت مشتری

با تالی راهکارهای بلاک چینی را در حوزه بیمه دریافت کنید:

مجموعه تالی آماده دریافت درخواست ها و نیازهای کسب و کار شما می باشد.

را های ارتباطی ما:

متخصصان فناوری بلاک چین تالی مشتاقانه با ارائه پشتیبانی های فنی همراه شما خواهند بود.